Віра під вогнем:
досліджуючи релігійну свободу в умовах війни в Україні

Звіт «Віра під вогнем: досліджуючи релігійну свободу в умовах війни в Україні» був складений як аналітичне дослідження ситуації, в якій опинились релігійні громади на території України, що окупована російськими військовими. За сухими рядками і виваженими формулюваннями цього звіту стоїть трагедія сотень тисяч людей. На превеликий жаль цей звіт – не просто історичний нарис про те, що було. Він – про біль, який є сьогодні.

Динаміка релігійних утисків на окупованих територіях змінюється, але віруючим там не стає легше. Сьогодні окупанти усіма силами намагаються легалізувати свій режим на захоплених територіях. Вони змушують перереєстровувати існуючі релігійні громади під російське законодавство. Служителів, які там залишаються, шантажують відібранням будівель, обмеженнями в правах, залякують насильством над близькими. Постійні рейди по містам зібрань,  штрафи за «незаконну місіонерську діяльність» супроводжують життя віруючих. В російському полоні все ще залишаються українські священники і віряни.

Щодо решти території України, то через обстріли на ній збільшується кількість  пошкоджених і зруйнованих церковних будівель. Під час редакції звіту ми постійно отримували повідомлення про нові факти таких руйнацій, поранень служителів, знищення гуманітарних вантажів. На деокупованих територіях Харківської і Херсонської областей відкриваються нові факти знущань над служителями під час окупації, знаходяться міста, де людей утримували в полоні і катували.

Тож, через продовження російської агресії проти України, на жаль, будуть і далі складатись подібні звіти. Їх ціль залишається незмінною – російська агресія проти України повинна бути зупинена, винні у її розв’язанні мають понести заслужене покарання, а кожна свідома людина має зробити все можливе, щоб подібне не повторилося більше ніде у світі.

Боротьба за правду і справедливість триває.

 

Михайло Брицин,
директор Департаменту релігійної свободи Місії Євразія

Скачати звіт за посиланням:

Українська версія доступна тут: https://bit.ly/2023-ME-report-on-Ukraine
Англомовна версія доступна тут: https://bit.ly/2023-ME-report-on-Ukraine-ENG